Spodaj so opisane prednosti polaganja travne ruše namesto sejanja trave.
Glede na to, da ima vsaka stvar svoje prednosti, a tudi pomanjkljivosti, smo v okviru gostujočih prispevkov naših gostov, tokrat pripravili prispevek, ki predstavlja nekatere prednosti, ki jih prinaša polaganje travne ruše – napram sejanju trave.
Najbolj očitna prednost, ki jo razume prav vsak laik, ki se sicer na urejanje okolice hiše, ne spozna kaj dosti, je ta, da imamo v primerjavi s sejanjem trave, naše dvorišče položeno z naravno travo, praktično v enem dnevu. Pri sejanju trave bo vključujoč pripravo zemlje na sejanje trave ter skrb za zemljo, po tem, ko smo travo posejali, trajalo najmanj 5 tednov, da bomo lahko rekli, da je naše dvorišče zeleno (pa še to, ne bo gosto in bogato zeleno v tem času).
Teh 5 tednov razlike s seboj prinese količino ur, ki jih moramo načrtovati za pripravo zemlje in skrb (zalivanje), če se odločimo za sejanje trave, napram količni ur, ki je potrebna, da se travna ruša položi na povprečno velikem slovenskem dvorišču. Praviloma se travna ruša položi v enem dnevu, sicer pa največ v dveh dnevih, kar skupno znaša cca. 16 do 20 ur, količina ur, ki nam jo vzame sejanje trave s semeni, pa krepko presega 50 ur.
Iz tega je očiten prihranek časa.
Iz stroškovnega vidika izhaja naslednja prednost. Položena trava predstavlja strošek največ v nakupu travne ruše in delu, potrebnem za položitev. Pri sejanju trave, predstavlja glavni strošek seme (kar je sicer res manjši strošek kot strošek travne ruše), gnojilo, voda in delo.
Glede na količino ur in koliko kdo vrednoti svoje delo, si lahko že iz prvega poglavja sami izračunate ali se vam splača kupiti travno seme ali travno rušo.
Res pa je, da bodo zagovorniki tega, da je ceneje posejati seme sam, zelo radi na sploh izpustili strošek dela, češ, da slednje radi počnejo, a če smo ekonomsko natančni, nas danes, ne glede na to ali neko delo radi opravljamo ali ne, delo tudi stane.
Tretja prednost polaganja travne ruše napram sejanju trave pa je takojšen izgled prave trave v smislu gostote same trave, kar ima za posledico prejšnjo možnost košnje pri položeni travi, kakor pri na novo posejani travi, slednje pa se pozna tudi v krepkost, gostoti in izgledu našega travnika, kot celote.
Oznake besed: Prednosti polaganja travne ruše namesto sejanja trave